250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 250 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

404 FREN BALATA SPREYİ 500 ML

 • Ürün Kodu: 8680697186267
 • Barkod: 8680697186267
 • Marka: 404 FREN
 • Stok: 20+
 • %31indirim
  100,00 TL
  69,00 TL
 • 9,22 TL 'den başlayan taksitlerle
Adet
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml404 Balata Temizleme Spreyi, aracınızın hareketli aksamlarının çalışmasını düzene sokar, hareketli parçalar arasındaki sürtünmeyi kolaylaştırarak aşınmayı minimum seviyeye çeker. Fren sisteminde bulunan balataların daha rahat fren yapmasını sağlar ve ömrünü uzatır. Ürün, araç servisleri tarafından yapılan tamir ve bakım işlemlerinde yoğun olarak kullanılır.
404 Balata Temizleme Spreyi Özellikleri
 • Aracınızın motor aksamında, şanzıman gövdesinde, kampanalı ve diskli fren balatalarında kullanıma bağlı olarak zaman içinde kurum ve yağ oluşur. Bu birikintiler, fren sisteminde aşınmaya ve fren performansında düşüşe neden olur.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi, bu kısımlarda biriken kurumu, kiri ve yağı efektif bir biçimde temizler. Ürün, motor yağı artığı ve fren tozlarının giderilmesinde son derece etkilidir.
 • Ürünün formülü; AOX, silikon ve aseton içermediği ve uçucu olduğu için uygulamadan sonra yüzeylerde herhangi bir tortu ya da yağlı kalıntı bırakmaz.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi, yıkamayla çıkmayan zorlu kirleri çıkarmak içindir. Fren sistemini sökmeye gerek kalmadan yüzeyleri temizler. Katılaşmış yağ kalıntılarında bile iz bırakmadan optimum temizlik sağlar.
 • Sprey, ozon tabakası ile dost olup çevre sağlığına duyarlıdır.
Öne Çıkan Teknik Detaylar
 • Miktarı: 500 ml
 • Kullanılacağı Alan: Motor Aksamı ve Fren Balataları
 • Kullanım Şekli: Sprey
Marka Hakkında
1963 yılında kurulan ve Türkiye’nin en çok bilinen yapıştırıcı üreticisi olan 404 Kimya ve Sanayi, akrilik, silikon, silikonize mastik, metal parlatıcı, PU köpük ve sert PVC yapıştırıcısı, sıvı conta ve japon yapıştırıcı gibi pek çok ürünün üretimini ve satışını yapan köklü bir firmadır. 
Kullanım Önerileri
404 Balata Temizleme Spreyini kullanırken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Ürünü kullanmadan önce çalkayın ve ürünü hiçbir zaman kızgın motor parçaları üzerine sıkmayın. Spreyi, motor soğuk durumdayken kullanmaya dikkat edin. Ürünü kirlenen yüzeylere püskürttükten sonra kire nüfuz etmesi için bir süre bekleyin. Kirin yoğunluğuna göre işlemi birkaç kez tekrar edebilirsiniz. İşlemden sonra kuru bir bez ile silin ve uygulama yüzeylerinin açık havada kurumasını sağlayın. Spreyi; 50°C üzerinde sıcaklığa maruz bırakmamak, basınçlı boş kutuyu ateşe atmamak, uzun süre solumamak, göze ve deriye temas ettirmemek ve uygulama alanında yeterli havalandırmayı sağlamak çok önemlidir.

Ürün Özellikleri
Araçların motor aksamları, şanzıman gövdeleri ve kampanalı ve diskli fren balatalarında zamanla kullanıma bağlı olarak yağ ve kurum oluşur. 404 Balata Temizleme Spreyi bu bölgelerde oluşan yağın, kurumun ve kirin efektif bir şekilde temizlenmesini sağlar. Ürünün genel özellikleri:
 • Kurum, yağ, fren tozu ve motor yağı artıklarının temizlenmesinde etkin olarak kullanılır.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi hızlı havalanma özelliği sayesinde çabuk ve yüksek temizlik performansı gösterir.
 • AOX, aseton ve silikon içermeyen 404 Balata Temizleme Spreyi kullanıldığı bölgelerde herhangi artık bırakmaz.
 • 404 Balata Temizleme Spreyi 500 ürünü ozon ile dost olup çevre sağlığına duyarlıdır.
Kullanım Şekli
404 Balata Temizleme Spreyi 500 ml’lik ambalajlarda satılıp ürünün garanti süresi 24 aydır. Bu sprey aracın motor ve şanzıman gövdesi yanı sıra fren balatalarında oluşan kurum, kir ve yağın temizlenmesinde kullanılır. Kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar:
 • 404 Balata Temizleme Spreyi kızgın parçaların üzerine püskürtülmemelidir. Bu yüzden motor soğuduktan sonra veya araç çalıştırılmadan önce uygulanması önerilir.
 • Lastik, lastik yüzeyleri ve plastik parçalar üzerine uygulanmadan önce herhangi kötü sonuçla karşılaşılmaması için mutlaka yüzeyin belli bir bölümünde test edilmelidir.
 • Metal yüzeylerde uygulanmadan önce gözden uzak bir yerde deneme uygulaması yapılması tavsiye edilir.
 • Tüm bu veriler 404 Kimya ve Sanayi tarafından ürüne uygulanan kalite kontrol testlerinde elde edilen sonuçlardan çıkarılmış olmuş, hepsi birer tavsiye niteliğindedir.
Marka Hakkında
1963 yılından bu yana Türkiye’nin en tanınmış yapıştırıcı üreticisi olan 404 Kimya ve Sanayi’nin yeni ürünü 404 Balata Temizleme Spreyi 500 Ml, araçların motor aksamlarında, diskli ve kampanalı frenler ile şanzıman gövdelerinde oluşan yağlı artıkların, kirin ve fren tozunun temizlenmesinde etkin çözüm üretir.

404 Balata Temizleme Spreyi 500 Ml.
Aracınızı kullanırken zamanla fren sisteminizde kirler birikir. Kirlenen balatalar, diskler, mengeneler, debriyaj parçaları, yaylar, kampanalar, kaliper ve fren merkez silindiri aşınır ve ilk zamanlardaki fren performansını yitirir. 
Kullanım Amacı
Balata temizleme spreyi, normal yıkama ile çıkmayan bu kirleri kolaylıkla temizlemek içindir. Fren balata, diferansiyel ve şanzıman temizliğinde kullanılabilir. Fren ünitesini sökmeyi gerektirmeden yüzeylerde biriken ekstra yağ ve kir kalıntıları temizler, dar alanlardaki kiri ve yağı akıtmak veya döşemelerdeki ağır yağ lekelerini çıkarmada güvenle kullanılabilir. Katılaşmış yağ atıklarını bile optimum şekilde iz bırakmadan temizler.
Uygulama sonrasında kullanılan yüzeyde, hızlı uçuculuğu sayesinde hiçbir tortu veya yağlı kirli kalıntı bırakmamakta çok etkilidir.
Araç servislerinin; bakım, tamir ve servis işlerinde çok kullandığı ürünlerden biridir. Araçların çalışma sistemini düzene sokar ve çalışan aksamların sürtünmelerini kolaylaştırarak daha az tahribata uğramalarını sağlar. Aracınızın fren sistemindeki balataların ömrünü uzatır ve daha rahat fren yapmanızı sağlar.
Kullanım Şekli
Balata spreyini kullanmadan önce çalkalamanız tavsiye edilir. Spreyi kirli parçaların üstüne sıktıktan sonra kirli alanlara nüfuz etmesini bekleyiniz. Parçaları kuru bezle silerek veya açık havada bekleterek kurutunuz. Çok kirlenmiş ve katılaşmış yağlar üzerine sıktığınızda işlemi bir kaç kez tekrarlayınız.
Spreyi 50°C’nin üzerindeki sıcaklıklara maruz bırakmamanız, kutu bitse bile ateşe atmamanız tavsiye edilir. İçerisinde çevreye zarar vermeyen, ozonla dost itici gazlar vardır. Uzun süre teneffüs etmemeye çalışın ve mümkünse yeterli havalandırmanın olduğu yerlerde kullanmayı tercih edin.
Spreyin direk göz veya deri ile temasından kaçınınız, göze geldiği taktirde bol su ile 15 dakika yıkayınız. Kullanım şekline uygun kullanmanız tavsiye edilir.
Bu veriler tecrübelerimizle elde edilmiştir ve sadece tavsiye niteliğindedir. Metal yüzeylere uygulamadan önce ön denemeler yapmanız tavsiye edilir.
AOX, silikon ve aseton içermez. 404’ün tüm ürünleri ozon ile dost olup, çevre ve insan sağlığına saygılıdır.
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...